Main Menu

Części zamienne do BMW

Markę BMW kojarzą za pewne wszyscy, nie tylko miłośnicy motoryzacji. Samochody te są z nami już od bardzo wielu dziesięcioleci, a ich kierowców ciągle przybywa. Marka, jako wywodząca się z Niemiec, stała się też naturalnie bardzo popularna w naszym kraju nad Wisłą. Dzisiaj sprawdzimy jak jest z dostępnością części zamiennych do różnych modeli, a także gdzie możemy zdobyć odpowiednie części, w razie gdyby nasza „Bawarka” zdecydowała się odmówić posłuszeństwa.

Nowsze modele na ogół posiadają nieco drogie części. Trudno jest również kupić je w innych miejscach niż ASO producenta. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo BMW daje długi okres gwarancji na swoje modele. Sprawia to, że nie muszą nas obchodzić ewentualne awarie, które nie są z naszej winy. Jednakże jeżeli okres gwarancji się skończy, możemy natrafić na problem. Nie ma jednak takich problemów, których nie dałoby się rozwiązać. Już teraz na rynku wtórnym pojawia się mnóstwo części zamiennych z aut BMW z demontażu, które np. uległy wypadkowi i nie nadawały się już do dalsze eksploatacji. Niemniej musimy pamiętać, że zdobyć takie części można tylko w kilku miejscach w kraju, jednak to też nie jest problemem, bo możemy zamówić je przez internet. Oczywiście możemy też pokusić się o zakup części oryginalnych, nowych i fabrycznych z naszego lokalnego autoryzowanego serwisu obsługi BMW, jednak taka przyjemność będzie kosztować niemało. Dlatego też polecamy znaleźć sobie mimo wszystko dobry warsztat, który będzie potrafił zaopatrywać się w części zamienne ze sprawdzonych i tanich źródeł.

O wiele lepiej wygląda sytuacja w przypadku starszych modeli BMW. Tutaj rynek części jest bardzo szeroki, a możemy kupować je przynajmniej z kilku źródeł. Są nimi przede wszystkim: Sam producent, który produkuje jeszcze oryginalne części dla bardzo wielu modeli samochodów, nawet dwudziestoletnich i starszych. Kolejna opcja to oczywiście rynek wtórny, a więc części pochodzące z demontażu z innych pojazdów, egzemplarzy identycznego modelu co nasz samochód. Mamy również dodatkowe źródło, jakim są specjalne firmy produkujące części samochodowe do BMW. Najczęściej możemy się u nich zaopatrywać w elementy i urządzenia do tych pojazdów, które nie są już wspierane przez producenta, dlatego nie możemy zakupić części zupełnie nowych. Tutaj trzeba jednak pamiętać o ważnej zasadzie: Nie można bowiem kupować części najtańszych, bo nie będą one grzeszyły jakością. Tymczasem wykonywanie tej samej naprawy kilka razy z pewnością nikomu się nie uśmiecha, dlatego nie warto ryzykować kupowaniem najtańszych zamienników wyprodukowanych zazwyczaj w Chinach.
Jak widać nie jest trudno zdobyć części to samochodów BMW. Trzeba jednak pamiętać, że zależnie od tego z jakiego roku posiadamy auto, dostępność części i źródła je produkujące będą różne. Tu jednak pozostawienie sprawy doświadczonemu warsztatowy wydaje się być najlepszym wyjściem z sytuacji, zarówno jeśli mówimy o autach starszych jak i nowych, ale już po okresie gwarancyjnym.

Więcej wiedzy dotyczących aut BMW i MINI znajdziesz na:

https://www.bawariamotors.pl/bmw/

https://gdansk.bmw-bawariamotors.pl/

http://www.warszawa.bawariamotors.mini.com.pl/pl_PL/home.html


Comments are Closed