Main Menu

Czy kolonie dla dzieci to dobry wybór?

Wakacje trwają dwa miesiące, ferie zimowe dwa tygodnie, w tym czasie niestety musimy zapewnić swojemu dziecku atrakcję i opiekę. Niestety wiele osób nie może sobie pozwolić na to, aby wziąć urlop i spędzić ten czas z pociechą. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kolonie dla dzieci. Jakie wybrać?

Kolonie dla najmłodszych

Kolonie są dostępne dla dzieci, które skończyły 7 rok życia. Już takie małe dziecko można wysłać na swoją pierwszą, samodzielną podróż. Oczywiście zawsze należy mieć na uwadze to, czy dziecko wykazuje chęć uczestniczenia w takim wyjeździe. Nie każdy maluch będzie też na tyle samodzielny, aby móc wyjechać na kolonię. Niemniej jednak wyjazd kolonijny może okazać się dobrym rozwiązaniem. Jakie są zalety wyjazdu dziecka na kolonii? Po pierwsze, nasza pociecha może poznać na kolonii nowe osoby, taki wyjazd pozwoli mu też nauczyć się fukcjonowania poza domem bez rodziców. Po drugie, dziecko w ten sposób może rozwijać swoje pasje, uczyć się nowych rzeczy, budować poczucie własnej wartości.
Aby maluch mógł wypocząć w czasie wolnym od szkoły, musi być gotowy na taki wyjazd. Poza tym musimy wziąć pod uwagę także organizatorów przedsięwzięcia, powinniśmy sprawdzić wcześniej, jakie atrakcje są przewidziane, a także kto dokładnie będzie zajmować się naszym dzieckiem. Niestety nie każdy wychowawca będzie na tyle doświadczony i kompetentny, aby móc poradzić sobie z gromadą dzieciaków. Warto mieć to z tyłu głowy i sprawdzić wykształcenie i kompetencje poszczególnych opiekunów.

Gdzie szukać kolonii dla dziecka?

Jeżeli decydujemy się wysłać dziecko na kolonię, wówczas musi być to firma polecana, która cieszy się dobrymi opiniami wśród rodziców. Dobrym wyborem będzie o prostu zapytanie się innych rodziców o to, gdzie najlepiej szukać oferty kolonii i obozów. Dopiero na tej podstawie można dokonać wyboru. Niestety nie każdy organizator stanie na wysokości zadania, niekiedy dziecko wróci niezadowolone, albo zaniedbane. W tym wypadku nie chodzi zazwyczaj o złe intencje wychowawców, ale o to, że dzieci po prostu jest za dużo, a więc trudno jest je dopilnować.
Firma https://www.kogis.pl/kolonie oferuje szeroki wybór obozów tematycznych oraz kolonii, być może ich oferta okaże się dla nas dobrym rozwiązaniem. Dlaczego warto? Bo dziecko może wybrać obóz lub kolonię tematyczną, gdzie są poruszane różnego rodzaju kwestie.

Można na przykład zdecydować się na kolonię artystyczną, sportową, żeglarską, wodną, taneczną, w zależności od tego, jakie preferencje i zainteresowania ma nasza pociecha.

Czym się kierować podczas wyboru kolonii?

Wybierając kolonię dla dzieci, warto wziąć pod uwagę kompetencje danej kadry, a także miejsce, gdzie będzie wypoczywało nasze dziecko. Jeżeli maluch jedzie na samodzielny wyjazd pierwszy raz, ważne jest to, aby nie był to wyjazd na drugi koniec polski. Lepszym rozwiązaniem będzie pobyt w miejscu niedaleko miejsca zamieszkania, wówczas jeżeli dziecko nie będzie dobrze czuło się na kolonii i zechce wrócić do domu, to będziemy mieli blisko, aby je odebrać.


Comments are Closed