Main Menu

Gdzie przeprowadzić regenerację tylnej belki?

Posiadanie francuskiego auta jest bardzo komfortowe, ponieważ pojazdy te zaprojektowane są z myślą o dużej wygodzie kierowcy i pasażerów. Jednym z rozwiązań, jakie mają służyć polepszeniu komfortu jazdy, jest zastosowanie tylnej belki skrętnej. Niestety, belki te często się psuły, co sprawiało kierowcom niemałe kłopoty. Dziś sprawdzimy jak wybrnąć z takiej sytuacji.

Jeżeli jesteśmy posiadaczem Citroena lub Peugeota, z pewnością prędzej czy później zetkniemy się z problemem złej pracy tylnej zawieszenia. Początkowo będą to niewielkie stuki podczas jazdy po wybojach, z czasem jednak może zrobić się mniej wesoło. Samochód może zacząć niepewnie prowadzić się w zakrętach, a oprócz stukania pojawia się nieprzyjemne zgrzyty w tylnej części auta. To objawy, jakie daje uszkodzona tylna belka. Peugeot Partner jest jednym z pojazdów, gdzie bardzo często dochodzi do psucia się tego elementu zawieszenia. Konkretnie są to gumowe łączniki, które łączą belkę z podwoziem. Wymiana kompletnej belki, co zwykle proponuje nam ASO, jest kosztowna i z pewnością mało kto będzie zachwycony takim rozwojem wypadków. Na szczęście możliwa jest regeneracja tylnej belki. Citroen posiada zawieszenie, gdzie najłatwiej jest przeprowadzić ten zabieg, aczkolwiek właściciele aut marki Peugeot wcale nie są na przegranej pozycji.

Sprawdźmy teraz gdzie najlepiej udać się w celu przeprowadzenia regeneracji tylnej belki skrętnej. Od razu należy zapomnieć o autoryzowanych stacjach obsługi (ASO), ponieważ nie tyle nie praktykują one takich operacji, ale też są im bardzo przeciwne. Nic dziwnego, wymiana kompletnej belki jest o wiele droższa niż regeneracja, a serwisy producenta chcą jak najwięcej zarobić. Natomiast istnieje bardzo wiele małych, lokalnych warsztatów, które specjalizują się w naprawie francuskich aut i tam powinniśmy się kierować. Dla takich zakładów nie stanowi żadnego problemu uszkodzona tylna belka. Peugeot 206 jest pojazdem, w którym przeprowadza się niemal rekordową liczbę operacji regeneracji tylnego zawieszenia, pozwalając właścicielom zaoszczędzić spore pieniądze. Aby znaleźć dobry warsztat warto posiłkować się opiniami dostępnymi w sieci, lub po prostu podpytać wśród znajomych posiadających francuskie auta.

Tylne belki skrętne w Peugeotach i Citroenach okazały się niezbyt szczęśliwym rozwiązaniem. Problemy, które je trapią ujawniają się przede wszystkim w krajach takich jak Polska, gdzie auta eksploatowane są na drogach o niezbyt dobrej nawierzchni. Na szczęście procedura regeneracji nie jest trudna i pozwala kierowcom zaoszczędzić sporo pieniędzy.


Comments are Closed