Main Menu

Gdzie warto pojechać na weekend w Małopolsce?

Zastanawiasz się, gdzie spędzić udane kilka dni na terenie Małopolski? Okazuje się, że ciekawych propozycji nie brakuje. Nie masz jak na razie żadnej koncepcji? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Sprawdź, gdzie warto jechać na weekend!

W tym gronie jest na pewno Kraków. To stolica Małopolski. Tak naprawdę praktycznie przez cały rok w Krakowie aż roi się od turystów. Nie tylko z Polski, ale tak naprawdę z całego świata! Co można zwiedzać w Krakowie? Na pewno warto wybrać się na rynek. Jest to wyjątkowo klimatyczne miejsce. Nieopodal znajduje się Kościół Mariacki. Co jeszcze warto odwiedzić? Na pewno są to Sukiennice. Tak samo, jak Zamek na Wawelu. Kilkanaście minut od centrum stolicy Małopolski znajduje się Nowa Huta. To kolejne bardzo ciekawe miejsce.

Możesz tam udać się na przykład nad Zalew Nowohucki. Szczególnie w okresie letnim prezentuje się on znakomicie. Co jeszcze zwiedzić w Krakowie? Sporo turystów wybiera się na Zakrzówek itp. Około 25-40 minut od Krakowa (uwzględniając jazdę samochodem) znajduje się Wieliczka. Warto się tam udać. Wszak znajduje się tam słynna Kopalnia Soli.

Nie można nie wspomnieć, że to miejsce jest rok po roku kalendarzowym odwiedzane przez około milion turystów. I to z całego świata. W Kopalni Soli nie brakuje atrakcji. Można na przykład przemierzać podziemne tereny rozmaitymi trasami, które są zróżnicowane na przykład pod kątem trudności itp. Po wszystkim warto zaś kupić sobie kilka pamiątek. Więcej na temat tego zagadnienia znajduje się na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-na-weekend-w-malopolsce-5-znakomitych-pomyslow.

Gdzie jeszcze warto się wybrać? Na pewno jest to Muszyna. Dlaczego? Między innymi z powodu na piękne widoki, które można tam zastać. Muszyna jest zasadniczo mniej oblegana przez turystów. To zatem świetne miejsce dla każdego, kto ceni sobie przede wszystkim ciszę oraz spokój. Muszyna to zapierające dech w piersiach widoki, ale nie tylko. Na co jeszcze można tutaj liczyć? Są to ciekawe zabytki. Na przykład nie ma żadnego problemu, by zobaczyć na własne oczy cerkwie, które zostały wykonane z drewna. Pewną ciekawostką jest zaś na pewno to, że jedna z nich została wpisana na listę UNESCO. Możesz również śmiało wybrać się do Ojcowskiego Parku Narodowego. To magiczne miejsce. Co do tego żadna z osób, która już tam była, nie ma żadnych wątpliwości. Możesz tam przede wszystkim podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Szczególnie popularne wśród turystów są formacje skalne, a także Maczuga Herkulesa.

A może chcesz jechać w góry? Tatry na pewno przywitają Cię wszystkim tym, co mają najlepsze. Możesz na przykład odwiedzić Zakopane. Są tam chociażby słynne Krupówki. Nie ma przeszkód, by wybrać się na Gubałówkę. Możesz w tym celu skorzystać z kolejki. Co jeszcze jest popularne? Turyści chętnie odwiedzają Dolinę Chochołowską. Tam samo, jak Nosal. A może chcesz nie tylko zwiedzać, ale także zadbać o lepsze zdrowie? W Tatrach znajduje się kompleks basenowy z wodami termalnymi o nazwie Termy Bukovina. Dlaczego jednak warto się tam wybrać? Minimum z kilku względów. Przede wszystkim oferowana woda termalna ma bardzo dobre właściwości. Jest ona czerpana z odwiertów wykonywanych na głębokości ponad dwóch kilometrów. Posiada ona kilkadziesiąt rozmaitych składników, które bardzo dobrze działają na funkcjonowanie całego naszego organizmu. W ofercie Termy Bukovina są na przykład baseny, sauny, czy zjeżdżalnie itp.


Comments are Closed