Main Menu

Ile kosztuje operacja nosa

Oczy, usta czy gładka skóra? Które z części twarzy nadają jej piękny wygląd? Co sprawia, że niektóre osoby uważamy za atrakcyjne, a inne nie? Na przestrzeni wieków zmieniał się ideał piękna. Niezależnie jednak od panujących mód, od zawsze podobają nam się symetryczne i harmonijne rysy twarzy. Dlatego też centralny punkt naszego oblicza, nos jest często oceniany i poddawany krytyce.

Nos nadaje naszej twarzy charakteru i podkreśla jej piękno. Niestety, czasami natura nie jest zbyt łaskawa i obdarza nas zbyt dużym, garbatym lub zagiętym organem powonienia. Bywa też, że na skutek wypadku lub uprawiania kontaktowego sportu nos ulega złamaniu i zrasta się w nieharmonijny sposób nadając noszącej go osobie wyraz zabijaki i utrudniając prawidłowe oddychanie.

Czy operacja nosa jest bezpieczna? Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?Kto może sobie pozwolić na zabieg korekty nosa?

Pionierskie operacje nosa wymagały od pacjentów ogromnych wyrzeczeń i sprawiały im duży ból. Pierwsze próby podejmowano już dwa tysiące lat przed naszą erą w Indiach, a zaznaczyć trzeba, że do roku 1831 znieczulano pacjentów wyłącznie metodami naturalnymi, czyli alkoholem, opium i marihuaną. Przełom w operacjach przyniosło wynalezienie chloroformu, a lekarze dostali w swe ręce naprawdę skuteczne narzędzie w walce z bólem.

W obecnych czasach operacje plastyczne nosa nie są bolesne w najmniejszym stopniu, a doświadczony i utalentowany chirurg plastyczny potrafi przy pomocy odpowiedniej korekty nosa, nadać twarzy młodszy, weselszy i ładniejszy wygląd.

Kto może zrobić sobie operacje plastyczną nosa?

Każda osoba, dla której własny nos jest przyczyną kompleksów może rozważać korektę plastyczną. Warunkiem jest dobry, ogólny stan zdrowia i ukończone osiemnaście lat. W przypadku młodszych osób potrzebna jest zgoda rodziców. Poważne schorzenia, takie jak cukrzyca, choroby nerek czy zaburzenia krzepliwości krwi mogą stanowić przeszkodę w kwalifikacji do operacji. O szczegółach decyduje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu chorobowego.

Jak dokonać wyboru kliniki i lekarza?

Najwięcej klinik oferujących zabiegi z zakresu medycyny plastycznej mieści się w dużych aglomeracjach. Mieszkańcy wielkich miast częściej interesują się własnym zdrowiem i wyglądem. Chętniej uprawiają sport, dbają o dietę i chcą młodo i atrakcyjnie wyglądać.

Szukając kliniki i lekarza warto przewertować internet i poczytać co piszą internauci, lecz nie zawsze jest to miarodajne źródło wiedzy. My proponujemy http://klinikagrzesiak.pl/ ale również zalecamy samemu sprawdzić kwalifikacje i doświadczenie lekarza szukając na stronach internetowych informacji o ukończonych studiach, dyplomach z uczelni, potwierdzeń uczestnictwa w sympozjach i szkoleniach. Najlepsi lekarze to osoby przeważnie w średnim wieku, gdyż dopiero lata edukacji oraz dekady praktyki pozwalają nazwać ich doświadczonymi.
Nie bez znaczenia ma również bezpośredni kontakt z lekarzem. Cierpliwy, kompetentny chirurg wyczerpująco odpowie na wszelkie pytania pacjenta i wyjaśni wątpliwości.

Jak przebiega operacja plastyczna nosa?

Podczas zabiegu lekarz chirurg plastyczny dokonuje delikatnych nacięć w wewnętrznych, a czasem zewnętrznych strukturach nosa, by ułatwić sobie dostęp do części chrzęstnych i kostnych. Następnie przystępuje do modelowania nosa i nadaje mu nowy kształt. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie nosa setonami, które pozostaną wewnątrz przewodów nosowych jeszcze siedem, dziesięć dni po operacji i nałożenie subtelnego opatrunku na grzbiet nosa. Pacjent jest gotowy do wybudzenia. Na podziwianie ostatecznego efektu przyjdzie mu czekać do pół roku, ale już po ustąpieniu krwiaków i opuchlizny można ujrzeć swój nowy, piękny nos.

Ile kosztuje operacja nosa w Polsce?

Na cenę zabiegu plastycznego nosa składa się wiele czynników. Koszt wynajęcia sali operacyjnej, zespół pielęgniarek, wynagrodzenie anestezjologa, materiały pomocnicze, koszt narkozy oraz wiedza i talent lekarza prowadzącego. To często niemała kwota, ale sugerujemy raczej poszukać sposobów finansowania, do czego nawiążemy w dalszej części artykułu, niż do decydowania się na tańszego lekarza.
Zbyt niska cena zabiegu może być bowiem spowodowana młodszym wiekiem lekarza, a co za tym idzie, mniejszym doświadczeniem w operowaniu lub oszczędnościami na bezpieczeństwie i komforcie pacjenta.

Nowoczesne kliniki medycyny plastycznej oferują dogodne narzędzia do finansowania usług, podobne do tych, które pomagają nam w zakupie pralki, telewizora czy wycieczki zagranicznej. Nie rezygnując z najlepszego specjalisty i najwyższej jakości usługi, jednocześnie rozkładamy koszt zabiegu na wygodne raty kredytowe.


Comments are Closed