Main Menu

Jak powinien wyglądać prawidłowy montaż regałów magazynowych

W przypadku regałów magazynowych, zwłaszcza jak mowa o takich jak regały paletowe czy wysokiego składowania, odpowiedni ich montaż jest bardzo istotny. Tylko odpowiednio wykonana, stabilna konstrukcja zapewnia możliwość bezpiecznego i bezproblemowego korzystania z nich. Jeżeli w czasie montażu zostaną popełnione błędy, może to się skończyć zawalenie regału, co w efekcie doprowadza nie tylko do utraty znajdującego się na nim towaru, ale także stwarza ogromne ryzyko dla pracujących w magazynie osób.
Przede wszystkim montaż regałów wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu prace będą mogły przebiegać bez najmniejszych problemów. Zwłaszcza w przypadku regałów wysokiego składowania ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ elementy regałów muszą być uniesione na dość sporą wysokość, i dopiero tam składane. Niezbędna jest także odpowiednia ekipa osób, posiadających doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac.
Ze względu na wszystkie czynniki, najlepiej jeżeli montażem regałów magazynowych zajmą sie trudniące się tym firmy. Posiadają one nie tylko odpowiednie doświadczenie, ale także dobrze zorganizowaną ekipę jak również niezbędny do tego celu sprzęt. Bardzo często firmy tego typu współpracują z producentami regałów, dzięki czemu mogą bez problemu poszerzać swoją wiedzę o sposoby montowania regałów konkretnych firm.

Zwłaszcza w sytuacji, gdy elementy regałów mają stanowić konstrukcję nośną magazynów, ich właściwe wykonanie ma ogromne znaczenie. Błędy popełnione podczas montażu mogą się bowiem zakończyć nawet zawaleniem postawionej hali magazynowej, nie mówiąc o stratach w towarze czy niebezpieczeństwie dla pracujących tam osób. Ponieważ regały montuje się także do podłogi, warto jest jeszcze przed wykończeniem hali magazynowej określić rodzaj regałów jakie mają się w nim znaleźć. Być może konieczne będzie wykonanie w posadzce specjalnych punktów, służących potem do ich mocowania. Dlatego też wiele czynników powinno być rozpatrzonych już na etapie projektowania hali magazynowej.


Comments are Closed