Main Menu

Jakie kolonie letnie powinniśmy wybierać dla naszych dzieci?

Lato jest to chyba jeden z najszczęśliwszych okresów w życiu naszych dzieci. One, chociaż lubią lato oraz wakacje, wcale nie muszą zdawać sobie z tego sprawy w takim stopniu jak osoby dorosłe, jak wspaniały to czas. Wynika to z faktu, że nie mają jeszcze doświadczeń dorosłego człowieka. My, kiedy byliśmy, mali uważaliśmy zapewne, że dorośli mają super życie, ponieważ mogą robić co chcą, a ponieważ nie muszą chodzić do szkoły to wakacje dorośli mają cały rok. Co prawda uświadamianie naszych dzieci o tym, że takie myślenie jest błędne (i tak nam nie uwierzą), nie ma większego sensu, ale możemy sprawić, że wspomnienia wakacyjne naszych dzieci będą jeszcze wspanialsze.

Jeśli cofniemy się pamięcią wstecz, to niezwykle miło wspominamy okres wakacyjny przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze mieliśmy wtedy wolne od szkoły i mogliśmy ciekawie spędzać czas z przyjaciółmi, w zasadzie cały czas odpoczywając. Drugą przyczyną tego, że ten czas był faktyczny był fakt, częstych wyjazdów z dala od domu, co dawało dodatkowe poczucie wyjątkowości wakacji.

Może i nie każdy wyjeżdżał na kolonie letnie, ale nawet dłuższy pobyt u rodziny na wsi był niezapomnianym przeżyciem. Obecnie z wyjazdami do rodziny nie jest tak łatwo, jak kiedyś. Wszyscy są obecnie tak zabiegani, że przyjęcie dodatkowych dzieci do opieki na przykład na dwa tygodnie jest nie lada wyzwaniem. Obecnie najczęściej wysyłamy dzieci na kolonie letnie.

Kolonie letnie są obecnie bardzo dostępne. Chodzi tutaj zarówno o bogactwo ofert, jak i o cenę, w jakiej możemy wykupić naszemu dziecku wyjazd. Niemniej jednak nie każdy wyjazd należy do udanych. W grę wchodzą zarówno warunki, w jakich dzieci spędzają pobyt, jak i atrakcje jakim mogą się oddać. Co roku, kiedy kolonie letnie i wyjazdy na obozy wchodzą w szczytową fazę, słyszy się informację o tym, że ten lub tamten ośrodek został zamknięty z powodów sanitarnych, a taka czy inna agencja została oskarżona o niezgodność oferty ze stanem faktycznym. Warto jest na kolonie letnie wysyłać dzieci za pośrednictwem firm i agencji o sprawdzonych referencjach. Do takich należy z pewnością firma Kogis.

Kiedy chcemy poznać czy dana firma jest rzetelna wystarczy porównać jej stronę ze stroną firmy kogis.pl. Na stronie tej dostaniemy przede wszystkim dokładnie rozpisaną ofertę, galerię zdjęć i dokładny opis firmy. Warto jest zawsze zwrócić uwagę, czy dana firma podobnie jak Kogis jest wpisana do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych, jak i czy posiada Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej i Turystycznej. Tego typu gwarancje pozwalają nam wykupić kolonie letnie dla dzieci i spać spokojnie.

Kolonie letnie kojarzą się głównie z wypoczynkiem nad morzem lub nad jeziorem i z plażowaniem. Jednak plażowanie przez dwa tygodnie lub dłużej może się znudzić. Jednym z głównych wyznaczników dobrze zorganizowanej kolonii letniej jest zapewnienie podczas wypoczynku dodatkowych atrakcji. Warto jednak zacząć od początku. Wybierając model wypoczynkowy, na jaki pojedzie nasze dziecko, będziemy mieli do wyboru między innymi kolonie i obozy tematyczne. Kolonie letnie tematyczne, to takie, w których trakcie nasze dzieci będą mogły oddać się swojej pasji lub zainteresowaniom. Do najlepszych przykładów zaliczyć możemy spływy kajakowe, obozy wędrowne obozy jeździeckie. Te formy wypoczynku są już dobrze znane i przetestowane. Do oferty coraz częściej dołączają bardziej nowoczesne sposoby spędzania wolnego czasu. Zaliczyć możemy do nich kolonie letnie paintballowe, fotograficzne, artystyczne lub surwiwalowe.

Czy każde dziecko powinno pojechać na kolonię tematyczną? Odpowiedź brzmi nie. Nie każde dziecko ma ochotę na tematyczne kolonie. Podobnie jak nie każdy dorosły ma ochotę na wypoczynek w kajaku lub w siodle. Wielu z nas woli poleżeć przy basenie z drinkiem. Na pewno przed wysłaniem naszej pociechy na aktywne kolonie letnie dobrze jest z nią porozmawiać na ten temat. Źle dobrana kolonia może tylko przysporzyć dziecku przykrości i sprawić, że zniechęci się o takich wyjazdów na przyszłość.

Jedź na kolonie letnie: https://www.kogis.pl/kolonie


Comments are Closed