Main Menu

Kalendarz dla alergików a letnie alergeny

Kalendarz dla alergików a letnie alergeny

Nie brakuje osób w naszym kraju, które tak naprawdę nie do końca dobrze reagują na początek lata. Teoretycznie  wydaje się, że jest to najlepsza pora roku kalendarzowego. Nie dla wszystkich… Trzeba bowiem zaznaczyć, że w naszym kraju wiele osób ma kłopoty z alergią. Statystyki pokazują, że ta liczba rośnie z roku na rok. Co więcej, niektóre alergeny są szczególnie aktywne właśnie od czerwca do końcówki sierpnia. Jak sprawdzić, które elementy działają negatywnie na organizm? Co zrobić, aby w takiej sytuacji pozbyć się kłopotów? Odpowiedzi na te wszystkie pytania uzyskacie po przeczytaniu dzisiejszej lektury.

Wyraźnie trzeba podkreślić, że w trakcie lata intensywnie pylą rozmaite krzewy, chwasty, zboża oraz trawy. Osoby, które mają alergię na te elementy muszą szczególnie uważać. Jak się tego dowiedzieć? Na pewno trzeba podkreślić, że ogólnie wyróżniamy kilka najbardziej powszechnych objawów alergii. Są to wysypka, duszność, wodnisty katar, łzawienie, pieczenie czy palenie oczu itp. Jeśli macie takie symptomy, to nie warto zwlekać z podjęciem decyzji. Trzeba od razu iść do lekarza rodzinnego, który w zdecydowanej większości przypadków wypisuje skierowanie do alergologa. Jeśli możecie sobie pozwolić na to pod względem finansowym, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby od razu udać się do alergologa prywatnie. Dzięki temu unikniecie kolejek i szybko poradzicie sobie z objawami. Wszystko dlatego, że fachowiec przeprowadza stosowny wywiad medyczny oraz nakazuje wykonanie testów skórnych oraz z krwi. Dzięki temu błyskawicznie dowiadujecie się, co jest powodem Waszych objawów. Kalendarz dla alergików wtedy naprawdę bardzo się przydaje. Jeśli bowiem wiecie, że objawy są powodowane przez pyłki pokrzywy, to możecie szybko sprawdzić, kiedy, gdzie i w jakim stężeniu występuje pylenie tego typu roślin.

Nic więc dziwnego, że kalendarz dla alergików jest naprawdę bardzo często stosowany przez osoby, które mają związek z takimi elementami. Jak sobie poradzić z objawami? Kalendarz dla alergików jest bardzo pomocny. Pozwala bowiem zdobyć wiedzę, która może być skutecznie wykorzystana. Trzeba jednak zaznaczyć, że należy również brać specjalne medykamenty, które działają przeciwalergicznie – przykładem jest Zyrtec UCB. To efektywnie działający lek antyhistaminowy, który jest dostępny tak naprawdę bez recepty. Lekarze zapisują go jednak na jednej z pierwszych wizyt, aby zwrócić uwagę pacjentów na ten właśnie medykament. To jednak nie wszystko. Trzeba podkreślić, że warto także unikać przebywania w miejscach, gdzie znajduje się naprawdę dużo owadów. Trzeba szczególnie uważać na pszczoły, trzmiele, szerszenie i osy. Wszystko dlatego, że niektórzy są bardzo uczuleni także na użądlenia tych insektów. Jeśli zatem nie chcecie mieć objawów oraz dyskomfortu w miejscu ukąszenia czy użądlenia, to warto mieć się na baczności. Dzięki temu po prostu nie będziecie mieli potem przykrych symptomów, a lato naprawdę spędzicie w bardzo udany sposób.

Harmonogram pylenia znajdziesz na stronie: https://zyrtec.pl/kalendarz-pylenia/

Pod tym linkiem: http://www.polkon.com.pl/2018/06/26/kalendarz-dla-alergikow-jakie-objawy-wystepuja-wiosna/ znajdziesz więcej informacji


Comments are Closed