Main Menu

KOLONIE – CZY JUŻ CZAS NA TWOJE DZIECKO?

Kolonie – pierwsze wyjazdy dziecka.

Kolonie dla dzieci są świetnym sposobem na udane wakacje. Dodatkowo wyjazd na kolonie może stanowić pierwszy samodzielny wyjazd dziecka bez rodziców. W pewnym sensie będzie to lekcja samodzielności. Rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy, gdyż kadra zatrudniana na koloniach dla dzieci jest świetnie wykwalifikowana oraz posiada bardzo dobre podejście do najmłodszych.

W jakim wieku zapisać dziecko na kolonię?

Kolonie organizowane są zazwyczaj dla dzieci w wieku 8-12 lat. Są jednak również kolonie maluszkowe. One dedykowane są dzieciom już od 6 roku życia. Każde dziecko jest inne. Są maluchy, które będą gotowe na kolonie już w wieku 6 lat. Z kolei inne dziecko będzie chciało wyjechać bez rodziców dopiero mając 11 lat. Jest to bardzo indywidualna sprawa. Istotne jest to, aby nie zmuszać do tego dziecka.

Jak zachęcić dziecko do wyjazdu na kolonię?

Kolonie to przede wszystkim świetna zabawa. To właśnie trzeba powiedzieć dziecku. Wszystko to w towarzystwie rówieśników. Dzieci uwielbiają spędzać czas ze swoimi równolatkami. W pojedynkę nie sposób zrealizować większości gier. Na koloniach grupy są 10-15 osobowe, a więc nie zabraknie dzieci do zabawy. Warto dziecku pokazać program obozu oraz zdjęcia np. z poprzedniej kolonii. Dziecko widząc te wszystkie atrakcje oraz uśmiechy dzieci na zdjęciach z całą pewnością nabierze chęci na kolonię.

Kolonie a tematyki.

Dzieci mają obecnie bardzo duży wybór tematyk kolonii. Każdy znajdzie kolonię, której tematyka będzie odpowiadała zainteresowaniom. Najpopularniejsze kolonie dla dzieci to:

– kolonie przygodowe

– kolonie sportowe

– kolonie językowe

– kolonie survivalowe

– kolonie paintballowe

– kolonie artystyczne

– kolonie rodzinne

Wśród wyżej wymienionych tematyk znaleźć można kolonie żeglarskie, kolonie jeździeckie, kolonie taneczne, kolonie wokalne, kolonie hand-made,kolonie  minecraft, kolonie z LEGO,kolonie harry potter, kolonie bajkowe, kolonie gitarowe,kolonie naukowe i wiele więcej. Wybór jest bardzo duży.

Gdzie posłać dziecko na kolonię?

Kolonie organizowane są w całej Polsce. Najpopularniejsze są te realizowane nad morzem. Dzieci kochają fale, miękki piasek, śpiew mew. Znaleźć można na rynku oferty kolonii nad morzem zarówno na zachodnim jak i wschodnim wybrzeżu. Wśród miejscowości nadmorskich najpopularniejsze są między innymi Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Mielno, Łazy, Darłowo, Ustka, Rowy, Łeba, Władysławowo, Jastarnia, Hel, Jantar, Stegna. Równie chętnie wybierane są kolonie nad jeziorami. Podczas nich uczestnicy mogą spróbować wielu sportów wodnych. Kolonie organizowane również są na Jurze oraz w górach. Niezależnie od lokalizacji obozy stanowią niesamowitą przygodę. W przypadku młodszych dzieci warto zwrócić uwagę na odległość miejsca realizacji kolonii od miejsca zamieszkania.

Dojazd kolonijny, a dojazd własny.

Dojazd kolonijny na kolonie realizowany jest autokarem lub pociągiem. Uzależnione jest to między innymi od liczby chętnych z danego miasta. Niezależnie od środka transportu, podróż odbywa się pod opieką konwojentów. Dojazd kolonijny jest świetnym wstępem do kolonii, dzieci podczas drogi zapoznają się oraz integrują. Dzięki temu na kolonii mają już znajomych.

Dojazd własny jest świetną sprawą dla rodziców, którzy chcą zobaczyć miejsce, w którym będzie przebywało ich dziecko. W każdej ofercie znaleźć można zdjęcia zakwaterowania, jednak wielu rodzicom to nie wystarcza.

Co dziecko powinno zabrać na kolonię?

Posyłając pierwszy raz dzieci na kolonie rodzice zastanawiają się co powinni spakować, o czym nie zapomnieć. Wszystko po to, aby dziecku niczego nie brakowało. Najważniejsze rzeczy to:

– odpowiednia odzież tj. koszulki na każdy dzień, bluzy, kurtki, spodnie, wygodny dres itp.

– odpowiednie obuwie tj. zarówno klapki, sandały, jak i dwie pary wygodnych sportowych butów.

– ręczniki, bieliznę, piżamę oraz środki higieniczne

– plecak na wycieczki

– kieszonkowe

Warto spakować dziecku również ulubionego pluszaka. Z całą pewnością to ułatwi zasypianie.

Kolonie a harmonogram dnia.

Kolonie charakteryzują się bardzo bogatym programem. Większość zajęć to oczywiście gry i zabawy. Kolonie to czas beztroskiej radości. Zajęcia trwają od rana do wieczora. Oczywiście w między czasie są przerwy czy to na posiłki, czy też na telefon do rodziców. Na każdej kolonii przeprowadzane są również zajęcia tematyczne. W przypadku koloni językowych są to warsztaty językowe, koloni tanecznych są to zajęcia taneczne i tak dalej. To sprawia, że zajęcia są bardzo urozmaicone.

Kolonie – jakie korzyści płyną z takiego wyjazdu?

Kolonie zapewniają dzieciom moc atrakcji. Od rana do wieczora ich czas jest zaplanowany. Dzieci zaskakiwane są coraz to ciekawszymi grami, zajęciami, zabawami. Podczas kolonii uczestnicy mogą spróbować wielu ciekawych aktywności. Dzięki temu mogą odnaleźć swoje hobby. Oprócz nowych doświadczeń, zdobywają także ciekawe znajomości. Korzyści jest mnóstwo. Kolonie to świetny sposób na bezpieczne, aktywne, a zarazem atrakcyjne wakacje dziecka.


Comments are Closed