Main Menu

Popularne obozy 2019 dla dzieci – tenisowe, fotograficzne, artystyczne, muzyczne

Kiedy rodzice wysyłają dzieci na obozy czy to tenisowe czy też fotograficzne, artystyczne, muzyczne – zawsze jest to dla nich niewątpliwie trudny moment. Przeważnie oprócz emocji związanych z wyjazdem swojej pociechy, rodzice są pełni obaw dotyczących opieki na takim obozie. Nie są pewni, czy kadra obozowa będzie umiała odpowiednio sprawować opiekę, czy posiada odpowiednie wykształcenie i przede wszystkim doświadczenie? Rodzice zamartwiają się także, o to czy ich dziecko jest na tyle samodzielne aby jechać na obóz na kilkanaście dni. W branży turystyki dla dzieci tak naprawdę, czy obóz będzie udany zależy od kadry, organizatora i sposobu zarządzania firmą. To organizator zatrudnia wychowawców oraz kierownika, który nadzoruje cały obozem na miejscu. Sprawdza, ich umiejętności oraz przygotowanie. Dlatego, tak bardzo ważną kwestią podczas wybierania obozu jest sprawdzenie firmy. Sprawdźmy też, czy firma sprzedająca obóz jest jego organizatorem, bo może wcale nie i sprzedaje ofertę innych firm?

Gdyby, już rodzic wybierze organizatora, pojawia się problem dotyczący tematyki obozu. Dziecko w tej kwestii powinno zostać włączone w cały proces decyzyjny. Tematyka powinna zostać dobrana odpowiednio do wieku uczestnika oraz do jego zainteresowań. Jeżeli w taki sposób przebiegnie rezerwacja obozu, rodzice mogą być pewni, że dzieci będą chętnie jeździły na takie wyjazdy.

Organizatorzy obozów mają w swych ofertach mnóstwo tematyk. Głównymi tematami, najczęściej wybieranymi przez dzieci są obozy tenisowe, muzyczne, z językiem angielskim, artystyczne, fotograficzne. Organizowane są one w różnych częściach Polski zimą i latem – nad morzem, nad jeziorem, w górach. Jednak też, coraz częściej firmy turystyczne wybierają też zagranicę. Jest to idealne miejsce dla np. obozu angielskiego.

Obozy gitarowe mają w programie dużo zajęć związanych z nauką gry na gitarze. Uczestnicy na takich obozach gitarowych dzielni są na grupy pod względem zaawansowania. Poznają pojęcia muzyczne oraz rodzaje gitar i różnice między nimi, kształcą słuch i przede wszystkim grają na swych instrumentach. Oprócz zajęć tematycznych zawsze organizatorzy przygotowują wiele atrakcji: wycieczki, gry i zabawy.

Obozy tenisowe, to dużo sportu, aktywności, zabawy. Wybierane są zarówno przez dziewczęta jak i chłopców. Uczestnicy muszą posiadać dużo sprawności oraz samozaparcia. Zawsze na obozach tenisowych jest instruktor, który służy dobrym radom, i przygotowuje obozowiczów do zrobienia kariery tenisisty. Programy obozu tenisowego, przeważnie łączone są z codziennymi treningami oraz zajęciami animacyjnymi.

Obóz muzyczny podobnie jak obóz gitarowy opiera się na zajęciach związanych z muzyką. Często powiązany jest także z tematyką taneczną i musicalem. Na tego typu obozie spotykają się pasjonaci przeważnie: musicalu, śpiewu, tańca i aktorstwa. Jak w większości obozów, oprócz programu kierunkowego jest wiele ciekawych gier, zabaw dostosowanych do wieku uczestników.

Obóz fotograficzny to nic innego niż ferie, wakacje z aparatem! Na takich obozach jest wesoło i klimatycznie. Każdy uczestnik ma możliwość poznania zawodu fotografa od strony praktycznej. Przyszli fotografowie oprócz programu tematycznego będą mieli okazję uczestniczyć w zajęcia sportowych i rekreacyjnych.

Na obozie artystyczny organizowane są warsztaty tworzenia kreatywnych, plastycznych rzeczy. Przeważnie na takich obozach są same dziewczyny dzięki czemu mogą w trakcie zajęć sobie poplotkować i nawiązać nowe znajomości. Na takim obozie uczestników, czeka również mnóstwo zajęć sportowych i rekreacyjnych.
Obozy językowe to idealne rozwiązanie dla dzieci, które pragną w szybki sposób nauczyć się języka. Tutaj nie ma stresu, nudnych zajęć w szkolnych ławkach, nauki z podręczników. Dzieci zaś, przebywają wśród rówieśników, dzięki czemu nie wstydzą się. Metody i formy pracy są tak dobrane aby obóz z językiem angielskim był przyjemnością i najważniejsze wypoczynkiem.

Wyjazd dziecka na obóz rzeczywiście pierwszy krok do nauki samodzielności. Wybierając i podejmując z dzieckiem decyzję dotyczącą tematyki obozu budujemy w nim poczucie, że jesteśmy nie tylko rodzicem, który stale wymaga ale także partnerem który liczy się z jego zdaniem. W ten sposób rozwijamy w nim kreatywność, zdolność myślenia, podejmowania decyzji oraz pomagamy w kształtowaniu jego charakteru.

Zobacz sam: https://www.kogis.pl/obozy


Comments are Closed