Main Menu

Rowery miejskie to świetne rozwiązanie

Coraz częściej w miastach pojawiają się punkty w których można wypożyczyć rower na godzinę lub więcej takie rowery miejskie to świetna alternatywa dla pieszych wędrówek po mieście czy też korzystania z miejskiej komunikacji. Wystarczy wyrobić kartę i można zacząć korzystać z tej wspaniałej usługi.

Zalet takiego rozwiązanie jest naprawdę dużo, jedną z nich jest niewątpliwie fakt że za stosunkowo niską cenę możemy wypożyczyć taki rower, ceny powinny być zbliżone do tych jakie przyszłoby nam zapłacić za bilet tramwajowy czy autobusowy miejskich linii. Kolejną zaletą jest to, że możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Rowerowa wycieczka w rutynowej drodze do pracy – to brzmi całkiem interesująco. Ponadto przebywamy na świeżym powietrzu i dostarczamy sobie aktywności fizycznej, co z pewnością pozytywnie przełoży się na ogólne samopoczucie jak i kwestie zdrowotne.

Oczywiście rowery miejskie mają też pewne wady i ograniczenia, przede wszystkim jest to rozwiązanie sezonowe. W zimę ciężko byłoby poruszać się po mieście rowerem, pośród zasp i lodu pokrywającego drogi czy ścieżki rowerowe. Byłoby nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym korzystanie z tego rozwiązania zimową porą. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby korzystać z takich rowerów o każdej innej porze roku, oczywiście gdy zdarzy się deszczowy dzień a jedziemy akurat do pracy to lepiej byłoby dotrzeć tam będąc suchym, wtedy musimy sobie odmówić rowerowej przejażdżki.

Niestety rozwiązania takie nie są jeszcze dostępne we wszystkich miastach, ale w tych większych możemy zaobserwować coraz więcej powstających punktów gdzie owe rowery można wypożyczyć, aby sprawdzić gdzie takowe punkty się znajdują i czy są akurat w naszym mieście, wystarczy użyć wyszukiwarki internetowej i przejrzeć wyniki. Jeśli chodzi o ceny i procedurę rejestracji i wyrabiania karty, będzie to wyglądało inaczej w przypadku poszczególnych miast, warto więc po wybraniu punktu skontaktować się z osobą zarządzającą i dopytać o nurtujące nas kwestie.

Jeśli komuś nie odpowiada takie rozwiązanie to można też przemyśleć zakup własnego roweru, wtedy przyjdzie nam jednorazowo zapłacić większą kwotę ale będziemy mieli możliwość wyboru takiego modelu jaki nam najbardziej odpowiada oraz nie będziemy musieli płacić za pojedyncze wypożyczenia, tak więc jest to dobra inwestycja, jeśli planujemy sporo podróżować rowerem. Przy zakupie roweru warto spytać o poradę kogoś doświadczonego kto pomoże nam wybrać odpowiedni model, bo inne modele nadają się do jazdy po mieście a inne do tras wycieczkowych przykładowo.


Comments are Closed