Main Menu

Usługi awaryjnego otwierania samochodu

        Awaria samochodu jest nerwową sytuacją dla każdego człowieka. Gdy jednak tyczy się typowego uszkodzenia mechanicznego, przez którego nie możemy ruszyć z miejsca, jesteśmy w stanie przynajmniej wsiąść do auta czekając na pomoc drogową. Co z sytuacją, gdy jednak awarii uległy kluczyki lub zamek do samochodu i nie jesteśmy w stanie fizycznie się do niego dostać? W takim momencie musimy awaryjnie otworzyć samochód. Jednak dokonanie tego samodzielnie, zwłaszcza na parkingu pod sklepem, czy na środku ulicy, może być niewykonalne. Wtedy z pomocą przyjdzie nam wyspecjalizowana firma, zajmująca się awaryjnym otwieraniem samochodu.

       Awaryjne otwieranie samochodu, choć brzmi dziwnie, oznacza po prostu dostanie się do środka auta, gdy konwencjonalne metody zawodzą. Specjaliści z branży będą nam pomocni szczególnie w następujących sytuacjach:

  • gdy zgubimy kluczyki i znajdujemy się daleko od miejsca zamieszkania,
  • w razie awarii akumulatora i zablokowania się samochodu (w niektórych modelach),
  • awarii stacyjki,
  • uszkodzenia kluczy i immobilizera,
  • zamarznięcia zamków,
  • uszkodzenia zamków w trakcie włamania do naszego samochodu.

Profesjonalista nie tylko dostanie się do wnętrza naszego pojazdu, ale również za odpowiednią dopłatą wymieni zamki na nowe i zakonserwuje je, chroniąc np. przed zlodowaceniem. Awaryjne otwieranie samochodu jest więc nie tylko usługą związaną z otwarciem samych drzwi, a kompleksowym rozwiązaniem, pomagającym ruszyć unieruchomiony pojazd.

       Zaletami korzystania z takich usług, jest też dojazd do klienta. Wskazujemy miejsce postoju naszego pojazdu, a firma dojedzie do nas, niczym pomoc drogowa. Zamawiając usługę, podajmy markę i model samochodu. Ułatwi to prace naprawcze, ze względu na zabezpieczenia niektórych modeli i specjalistyczny sprzęt mechaniczny i elektroniczny, jaki należy ze sobą wziąć do naprawy.

        Jak widzimy, naprawa zamków w samochodach, znacznie różni się od pracy typowego ślusarza, który dokonuje drobnych napraw przy drzwiach w domu. Duża ilość elektroniki, zabezpieczeń i układów mechanicznych, wymaga fachowej wiedzy i narzędzi, które pomogą dostać nam się do środka nie uszkadzając innych elementów pojazdu. Właśnie z tej przyczyny, lepiej jest korzystać z usług firmy awaryjnie otwierającej samochód, niż próbować swoich sił w pracach naprawczych. Może to bowiem doprowadzić do zniszczenia wkładki lub zamka, przez co i tak będziemy zmuszeni skorzystać z ich usług, ale koszty naprawy będą znacznie większe, niż jakbyśmy nie dokonywali napraw na własną rękę.


Comments are Closed