Main Menu

Volvo Crossover – auta idealne na dolnośląskie drogi

Crossovery to samochody, które plasują się pomiędzy dużymi SUV-ami a autami osobowymi. To pojazdy idealne do codziennej, miejskiej jazdy, które są nieduże, dlatego łatwo można nimi manewrować w wąskich i ciasnych uliczkach miast; ponadto są one pakowne i przestronne – pomieszczą spore ilości zakupów czy bagaży oraz zapewnią wystarczającą ilość miejsca dla pasażerów – nie tylko dzieci, lecz także dorosłych.

Crossover i SUV? Czym te pojazdy różnią się od siebie?

Mogłoby się wydawać, że crossover i SUV to identyczne pojazdy, jednak trzeba zaznaczyć, że tak nie jest. Jakie są zatem różnice między tymi dwoma typami nadwozia? SUV-y i crossovery to dwa rodzaje pojazdów wielofunkcyjnych, lecz bardzo od siebie różne. Ciągły rozwój obu platform, na których są zbudowane, zatarł granicę między nimi – mimo to trzeba wiedzieć, co jest czym.

W przeciwieństwie do SUV-a, crossover zbudowany jest na zasadzie „unibody”, co oznacza, że nadwozie i rama są jedną strukturą, nie zaś dwoma różnymi elementami. Ten rodzaj konstrukcji jest lekki i oferuje optymalną przestrzeń kabinową i ładunkową, nawet w bardziej kompaktowych samochodach. W porównaniu z SUV-ami, crossovery są nieco mniejsze, lżejsze i gorzej radzą sobie w terenie. Ten typ nadwozia zaprojektowany jest z myślą o bardziej miejskich potrzebach. Crossovery są szersze i bardziej przestronne niż samochody osobowe, a jednocześnie bardziej paliwooszczędne niż SUV-y – dla wielu łączą one to, co najlepsze z obu segmentów tych pojazdów. Ich nadwozie radzi sobie z jazdą w warunkach miejskich, podmiejskich i terenowych, a przy tym jest w stanie holować większe ciężary. Co ciekawe, crossovery dość dobrze radzą sobie także na torze wyścigowym.

Jakie są największe zalety crossoverów?

Crossovery mogą pochwalić się wieloma zaletami. Kierowcy na całym świecie pokochali ten typ nadwozia za m.in:

  • dużą przestrzeń w kabinie pasażerskiej oraz spory bagażnik – chociaż crossovery są nieco mniejsze niż SUV-y, są jednak wystarczająco duże, aby zapewnić pasażerom przestronną kabinę pasażerską i przestrzeń ładunkową – nawet mniejsze, kompaktowe crossovery są dobre dla czteroosobowej rodziny (niektóre pojazdy z tego segmentu pomieszczą nawet siedem osób). Dzięki składanym siedzeniom w drugim i trzecim rzędzie, crossovery oferują dużą przestrzeń ładunkową. Ten rodzaj samochodów jest również zdolny do holowania cięższych obiektów – crossoverem możesz np. holować kamper na wakacje;
  • lepsze zużycie paliwa – crossovery są bardziej oszczędne niż SUV-y. Wynika to z niższej masy całkowitej i bardziej aerodynamicznego nadwozia. Ponadto wiele crossoverów jest dostępnych z oszczędnym, hybrydowym układem napędowym.
  • wysoki poziom bezpieczeństwa – to samochody większe i cięższe niż sedany czy kombi, dlatego w przypadku kolizji czy wypadku istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że wszyscy pasażerowie wyjdą z tej sytuacji bez szwanku.

Volvo crossover dolnośląskie stawia na pojazdy tego producenta

Wiesz już, że crossovery to pojazdy wysokie, mające większe gabaryty, a co za tym idzie, są również bezpieczniejsze, komfortowo się je prowadzi i możesz w nich przewozić nie tylko swoją rodzinę, ale również dużą ilość bagażu. Pozostaje jednak pytanie – jaki crossover wybrać? Jednym z głównych producentów tego typu samochodów jest Volvo. Ta szwedzka marka, która jest obecna na rynku od prawie stu lat, dopracowała do perfekcji tworzenie swoich pojazdów. Gdzie można zatem kupić swój Volvo crossover? Dolnośląskie ma to szczęście, że na jego terenie działa dealer tej marki – V-Motors, który oferuje wiele pojazdów z tego segmentu. Wybierając crossovera od V-Motors masz pewność, że będzie to samochód na miarę Twoich marzeń, w którym udasz się w podróż choćby na koniec świata. Co więcej, w V-Motors możesz również zakupić crossovery przyjazne środowisku, z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Dealer oferuje też konkurencyjne ceny – możesz ponadto skorzystać z oferty kredytu samochodowego lub leasingu. Wszystko w trosce o to, byś wyjechał z salonu w pełni zadowolony.

Polecamy również: https://vmotors.volvocars-partner.pl/


Comments are Closed