Main Menu

Wyprzedaże sezonowe

Każdy sklep odzieżowy posiada swój asortyment, który jest dobierany odpowiednio do pory roku. Zazwyczaj pod koniec wiosny pojawia się kolejka letnia, a wtedy, wszystkie wiosenne ubrania podlegają przecenie. Wyprzedaże są bardzo popularne we wszystkich sklepach, nie tylko tych odzieżowych, pozwalają one wypełnić plan sprzedażowy na dany rok.

Bardzo często ubrania lub inne przedmioty nie sprzedają się wtedy kiedy powinny, bo klienci celowo czekają na wyprzedaże. W ten sposób producenci nie tracą zbyt wiele, bo nadal nie jest to cena hurtowa, ale można przyznać, że zyskują stałych klientów. Stały klient, który kupuje tylko na wyprzedażach, to nadal stały klient, z którego można się cieszyć. W dodatku przy okazji jednych zakupów, często można znaleźć rzecz z nowej kolekcji, która jest już znacznie droższa.

W dodatku wiele koleżanek często organizuje sobie zakupowe wyjście dopiero wtedy, gdy na szybach pojawiają się pierwsze informacje o promocjach. Często polegają one na tych, że przy zakupie jednej rzeczy, druga jest o połowę tańsza, jednak nie sprawdza się to zbyt często.

Najkorzystniejszą formą wyprzedaży jest przecenianie rzeczy o określoną część procentową, często jest to 20%, 30%, 40% czy nawet połowa ceny. W ten sposób można zwabić klientów i namówić ich na zakup ubrań czy rzeczy, których nie byli pewni. Często zdarza się, że osoby ankietowane, chętnie kupią sobie coś nowego, ale ceny są dla nich zbyt wysokie. Kiedy ma się ochotę na dobrą odzież, trzeba odkładać pieniądze bądź czekać na wyprzedaż. Jest to również idealny czas na rodzinne zakupy, gdzie dzieci mogą poszaleć i prosić rodziców o nowe bluzki czy spodnie, a rodzice tym razem chętnie je zakupią. Dlatego warto zabierać dzieci na zakupy w momencie trwania największych wyprzedaży, czyli pomiędzy sezonami. Na koniec każdej pory roku trwają wyprzedaże w praktycznie każdym sklepie, ale w ciągu roku, prawie codzienne zawsze się coś znajdzie. Wyprzedawane często są też ostatnie rzeczy z danej kolekcji, zwłaszcza kiedy producent nie chce ich więcej sprzedawać bądź produkować, a klienci nadal o nie pytają. Takie wyprzedaże są nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w tych internetowych, jest to popularne.


Comments are Closed